بهداشت دهان و دندان با وجود کرونا

دندانپزشکی در کرونا

بیماری  کرونا این روزها زندگی همه را فلج کرده است. اگر به دلیل بیماری همه گیر کرونا نمی توانید به دندانپزشکی مراجعه کنید آیا باید نگران باشید؟ آیا می توانید بهداشت را خودتان در خانه رعایت کنید؟ و اگر نیاز اضطراری به دندانپزشک پیدا کردید چه کاری باید انجام دهید؟

برای بسیاری از ما عدم مراجعه به دندانپزشکی تنها یکی از راه های مختل شدن زندگی در سال 2020 است. انجمن دندانپزشکان انگلیس تخمین می زند از زمان قرنطینه در ماه مارس دندانپزشکان در انگلیس می گویند درمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا 19 میلیون بار کمتر شده است.

خطر ابتلا به ویروس کرونا در دندانپزشکی چقدر است؟

اگرچه تصور می شود که دندانپزشکان در معرض خطر بیشتر برای ابتلا به کووید-19 قرار دارند، اما مطالعه ای که اخیرا روی 2 هزار و 200 دندانپزشک آمریکایی انجام شد نشان می دهد کمتر از یک درصد در ماه ژوئن آزمایش شان مثبت بوده است. پروفسور دیمین والمسلی، مشاور علمی انجمن دندانپزشکان انگلیس می گوید: توجه روزمره دندانپزشکان به کنترل عفونت و ضدعفونی وسایل شان برای آنها یک مزیت محسوب می شود و این تقریبا طبیعت دوم ماست.

در شرایط فعلی برای مراقبت از دندان ها چه کاری انجام دهیم؟

اغلب مشکلات دندانی قابل پیشگیری است. مسواک زدن صبح و شب، هر بار به مدت دو دقیقه به طور کلی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کافی است، اما مطالعات نشان داده است افراد به طور متوسط ​​43 ثانیه مسواک می زنند.

از چه نوع خمیردندان استفاده کنیم؟

هر خمیر دندان حاوی فلوراید را می توان استفاده کرد چراکه نه تنها به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند بلکه سرعت پیشرفت هرگونه پوسیدگی موجود را نیز کند می کند.

مهرداد محمدی در کلینیک دندانپزشکی دکتر فربد

آیا مسواک زدن خطر ویروس کرونا را کاهش می دهد؟

مسواک زدن بیشتر باید همراه با شستن دست برای محافظت در برابر ویروس کرونا انجام شود زیرا عوامل ضد میکروبی موجود در خمیر دندان و دهانشویه باعث کاهش باکتری های دهان می شود.

ارتباط کرونا با مسواک زدن هنوز اثبات نشده است، اما هفته گذشته یک مطالعه از دانشگاه کاردیف “علائم امیدوار کننده ای” کشف کرد که دهان شویه می تواند به از بین بردن ویروس کرونا کمک کند. تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی تاثیر بهداشت دهان و دندان در کاهش خطر ویروس کرونا در حال انجام است.

کلینیک دندانپزشکی دکتر فربد

ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر فربد در ایام شیوع ویروس کرونا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ایجاد فضای کاملا بهداشتی خطر ابتلا به ویروس کرونا را در حین مراجعه برای شما به پایین ترین حد ممکن رسانده ایم.

 

تمامی پرسنل کلینیک دکتر فربد از کاورهای مخصوص پزشکی، ماسک و دستکش استفاده میکنند.

همچنین زمانبندی و نوبت دهی به مراجعین به گونه ای است که در سالن انتظار بیش از یک مراجعه کننده تجمع نکنند.

تمامی فضاهای کلینیک بویژه فضای اتاق عمل توسط دستگاه های تهویه هوای مخصوص و مکنده های قوی پاکسازی می شوند.