ارتودنسی دکترفربد
بهترین سن درمان ارتودنسی
جولای 2, 2019
افزایش طول تاج دندان
افزایش طول تاج دندان: مزایا و کاربرد
جولای 11, 2019

بستن فاصله بین دندان‌ها

بستن فاصله بین دندان‌ها (درمان با ارتودنسی ،لمینت و کامپوزیت باندینگ)

دلایل فاصله‌دار شدن دندان‌ها


از دلایل فاصله دار شدن دندان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بی‌نظمی و به هم فشردگی دندان‌ها: گاهی اوقات دندان‌هایی که تازه در می‌آیند بیش از اندازه برای فضای فک بزرگ هستند و ردیف و مرتب در فک جای نمی‌گیرند.
  • دندان غائب: دندان غائب است اما فضای اختصاص یافته به آن وجود دارد و خالی است. وجود این فضای خالی وضعیت را به موازات درآمدن دیگر دندان‌ها پیچیده‌تر می‌کند.
  • مکیدن انگشت: اگر چه مکیدن انگشت معمولاً منجر به اوربایت می‌شود، اما این عادت گاهی دندان ها را فاصله دار نیز می‌کند.
  • بزرگ بودن فرنوم لبی: فرنوم بافتی است که لثه‌ها و لب‌ها را به هم متصل می‌کند. اگر فرنوم از ابتدا بسیار بزرگ باشد، باعث فاصله‌دار شدن دندان‌ها می‌شود.
  • پایین بودن اتصال عضلانی: عضله‌ای که لب بالا را به لثه‌ها متصل می‌کند، لب‌ها را در جای مناسب نگه می‌دارد. اتصال این عضله در برخی افراد اندکی متفاوت است و به همین دلیل دندان‌ها به مرور فاصله دار می‌شود.
  • زبان زدن: عادت فشار دادن زبان به دندان‌های پیشین فک بالا یکی از علل اصلی ایجاد فاصله بین دندان‌ها است.

راه‌های مختلف درمان فاصله بین دندان‌ها


 را در بسیاری از موارد می‌توان با دندانپزشکی زیبایی اصلاح کرد و لبخند را زیباتر کرد. اما فاصله بین دندان ها در بعضی موارد نتیجه مشکلی بزرگتر مانند شلوغی و به هم فشردگی دندان‌ها یا وجود فضای خالی بزرگ است که اصلاح آن نیاز به ارتودنسی یا درمان لثه دارد. چنانچه اقدامی برای درمان انجام نشود، این مشکلات تشدید و فاصله بزرگتر می‌شود و به پوسیدگی دندان، بیماری لثه و اختلال‌های فک می‌انجامد. بیمار نیز دچار درد و ناراحتی می‌شود و حتی ممکن است دندان خود را از دست بدهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *