بستن فاصله بین دندان‌ها
جولای 8, 2019
تحلیل رفتن لثه
تحلیل رفتن لثه و درمان آن با جراحی پیوند لثه
جولای 21, 2019

افزایش طول تاج دندان: مزایا و کاربرد

افزایش طول تاج دندان

تاج دندان و درمان‌های مختلف آن برای تمام ما آشنا است. با این حال بسیاری از جراحی افزایش طول تاج دندان و لزوم انجام آن اطلاعی ندارند. افزایش طول تاج دندان غالباً یکی از مراحل ضروری آماده‌سازی دندان برای روکش، ترمیم یا درمان‌های دندانپزشکی زیبایی است. این درمان یکی از جراحی‌های دهان و دندان است و باید توسط دندانپزشک متخصص در زمینه بافت لثه و استخوان نگهدارنده دندان‌ها انجام شود. در این عمل بافت لثه، استخوان یا هر دو برداشته می‌شود تا بخش بیشتری از ساختار دندان مشخص شود و درمان زیبایی یا ترمیمی نتیجه بهتری را به دست دهد.

درمان افزایش طول تاج دندان چیست؟

افزایش طول تاج دندان عملی جراحی است که به منظور مشخص کردن بخش بیشتری از ساختار دندان انجام می‌شود تا بتوان دندان را به نحو مناسبی ترمیم کرد. افزایش طول تاج دندان یا بلندتر کردن تاج همان‌طور که از نام آن مشخص است، زمانی انجام می‌شود که بلندی دندان آن‌قدر نباشد که بتوان آن را در درمان‌های ترمیمی مانند گذاشتن روکش حفظ کرد. این روش، روشی جراحی است که دندانی ترمیم شده با عملکرد بهتر و عمر طولانی‌تر را به دست می‌دهد.

افزایش طول تاج دندان برخلاف بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی فقط باید یک بار انجام شود و پس از آن نیازی به هیچ‌گونه دستکاری یا تکرار عمل مشابه نیست. پس از این درمان علاوه بر این که لبخند متقارن‌تر و عریض‌تر می‌شود، سلامت دندان‌ها نیز ارتقاء می‌یابد. احتمال پوسیدگی دندان پس از بلندتر کردن تاج کاهش می‌یابد، چون بخش بیشتری از دندان مشخص است، تاثیر مسواک زدن و نخ کشیدن بیشتر می‌شود. این جراحی کوتاه است و معمولاً ظرف 30 تا 60 دقیقه کامل می‌شود.

طول تاج دندان

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر مهسا فربد | سهروردی، سیدخندان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *